Gminny punkt programu Czyste Powietrze

Edukacja ekologiczna, rzeczywiste rozwiązania i dostępne środki finansowe łączą się w gminnym punkcie konsultacyjno-informacyjnym programu Czyste Powietrze. Tak gmina rozwija swoje działania na rzecz środowiska i wspiera mieszkańców w realizacji wspólnych celów.

Funkcjonowanie punktu konsultacyjno-informacyjnego

W siedzibie urzędu gminy powstał punkt dla mieszkańców zainteresowanych korzystnymi dla środowiska zmianami. Otwarty jest we wtorki środy i czwartki w godzinach 8-15 w pokoju nr 110. Jest on rozszerzeniem funkcjonującego poprzednio systemu przyjmowania wniosków o dotację.

Podczas wizyty można przede wszystkim zapytać się o warunki dofinansowania w ramach programu oraz uzyskać pomoc podczas wypełniania niezbędnych dokumentów. Na konsultacje indywidualne należy jednak umówić się telefonicznie i z wyprzedzeniem. Ponadto 23 lipca przed urzędem miasta odbyło się również spotkanie informacyjne dotyczące Programu Czyste Powietrze dla wszystkich zainteresowanych.

Kilka słów o programie

Program Czyste Powietrze zawarto w ramach porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Wsparcie z jego budżetu dotyczy mieszkańców domków jednorodzinnych i osób rozpoczynających ich budowę. Mogą oni otrzymać dofinansowanie lub pożyczkę na termomodernizację, ekologiczne rozwiązania energetyczne czy wymianę starych pieców i kotłów. Warunkiem przyznania dotacji jest między innymi wartość inwestycji oraz dochody wnioskującego. W związku z tym będzie to okazja na pozytywne zmiany w swoim najbliższym otoczeniu dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na kosztowną inwestycję.